czech | english Informační portál:   pro klienty  -  pro zaměstnance  
 


 

 

Nabídka služeb v oblasti transferových (převodních) cen


Víte že …

na podzim roku 2005 schválila Poslanecká sněmovna ČR novelu zákona o daních z příjmů, jež v § 38nc zavádí institut závazného posouzení způsobu, jakým je vytvořena cena sjednaná mezi spojenými osobami. Toto ustanovení navazuje na § 23, odst. 7, zákona o daních z příjmů, který dává finančnímu úřadu možnost upravit cenu transakce mezi spřízněnými subjekty tak, aby odpovídala ceně, která by byla sjednána mezi nezávislými osobami. Pokud dojde k takové úpravě až při kontrole finančního úřadu, může to znamenat pro kontrolovaný podnik obrovské náklady v podobě doměřené daně a souvisejícího penále.


Nejlepší obrana je útok…


Pokud patříte do skupiny podniků, které spolu vzájemně obchodují, využijte možnosti zákona a našich zkušeností. Nechte si finančním úřadem závazně potvrdit správnou výši transferových cen. Posoudíme způsob vaší tvorby transferových cen a kvalifikovaně zpracujeme žádost pro finanční úřad.


Kvalitní žádost …


Kvalitně zpracovaná žádost o posouzení transferové ceny je základním předpokladem úspěchu. Naše společnost se problematice transferových cen dlouhodobě věnuje, dobře se orientujeme v metodice, kterou doporučuje OECD a kterou zároveň akceptuje i naše Ministerstvo financí. Všechny naše dovednosti a zkušenosti jsme schopni vměstnat do žádosti o posouzení správné tvorby vašich předacích cen. Na to snad nejde odpovědět jinak než …."Finanční úřad souhlasí s metodikou tvorby převodních cen, uvedenou v žádosti ze dne …..    ,
 podanou prostřednictvím společnosti Locke & Hobbes a.s.."Přejete si využít našich služeb? Budeme se Vám rádi věnovat na tel.č. 226 222 030 , nebo nás můžete kontaktovat e-mailem na adrese office@locke-hobbes.cz. Můžete ale také vyplnit kratký formulář, po jehož odeslání Vás budeme kontaktovat sami ve Vámi určený termín a čas. Formulář naleznete ZDE. Těšíme se na nová setkání.

Více informací na téma transferových (převodních) cen naleznete ZDE